The Last Night
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Favourite zampakuto
Rock? Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:38 am Scris de honey06

» Fav arrancar
Rock? Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:26 am Scris de honey06

» Top 3 personaje favorite
Rock? Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:19 am Scris de honey06

» Hello.. here is me!
Rock? Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:59 am Scris de honey06

» Parere despre Bleach
Rock? Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:47 am Scris de honey06

» Parere
Rock? Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:43 am Scris de honey06

» Amor si Spirit ( naruxhina, sasuxsaku)
Rock? Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 3:29 pm Scris de nikolika

» My oracle
Rock? Icon_minitimeMar Feb 14, 2012 6:28 pm Scris de nikolika

» Cu cine se potriveste Yuuki?
Rock? Icon_minitimeLun Aug 08, 2011 7:02 am Scris de deeaanimegirl

» Hy-a kitty is here
Rock? Icon_minitimeSam Iul 02, 2011 1:20 pm Scris de roxycamy

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 19, Vin Mar 29, 2024 1:53 am
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Regulament

 

 Rock?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
dark_inside_like_a_demon
Black flower
dark_inside_like_a_demon


feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 30
Oras natal : in a shiting world
Stare de spirit : bored
Karma :
Rock? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock? Right_bar_bleue

Warn :
Rock? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/02/2009

Rock? Empty
MesajSubiect: Rock?   Rock? Icon_minitimeSam Mar 07, 2009 10:30 pm

ei bine, majorittatea celor de pe forum asculta rock, din cate am observat.....intrebari ar fi destule in legatura cu acest gen de muzica.....de ce ascultati?....de ce va place?...ce simti cand asculti?....ce are atat de diferit fata de celelalte genuri de va place placere sa asculti?....ce fel de rock ascultati?.....si orice alta parere care va trece prin cap legata de subiectul asta....

me goes first...rock-ul pentru mine e un gen agresiv, iar pentru faptul ca si eu sunt la fel(chiar daca acum ma pot stapani) e mereu ca o eliberare atunci cand sunt frustrata, furioasa si pur si simplu cu moralul la pamant....rock-ul imi place pentru faptul ca toate sunetle sunt dure, si in general melodiile nu sunt numai de dragoste ci sunt legate si de diverse aspecte din viata.....ma scapa de stres de obicei, ma relaxeaza....rock-ul iti trasmite un mesaj diferit decat cel oferit de melodiile hip-hop, sau si mai rau, de manele>.<....n-as renunta pt nimic in lume la rock

as avea cateva lucruri de zis, insa astept sa spuneti si voi ceva in legatura cu subiectul asta

si acum cer voie adminilor, ca la topicul asta, inafara dezbaterilor ce vor urma, sa puna fiecare, in postul sau si o melodie(rock, normal, dar cu link...ori youtube, ori alt site de pe care sa ascultam), pe care noi consideram ca merita ascultata....eu pur si simplu mor de nerabdare sa pun o melodie, asa ca daca nu va suparati, eu am sa pun totusi un link

Crossfade-Cold
Sus In jos
http://otaku-system.go-board.net
SinQ
Sunshine
SinQ


feminin
Numarul mesajelor : 472
Varsta : 29
Oras natal : Planet Moon XD
Stare de spirit : Happy ! :D
Karma :
Rock? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock? Right_bar_bleue

Warn :
Rock? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Rock? Empty
MesajSubiect: Re: Rock?   Rock? Icon_minitimeDum Mar 08, 2009 3:11 pm

Ei bine... rock-ul este viata mea. Imi inspira multe sentimente si ma simt in largul meu cand ascult. Ascult mai tot felul de rock... j-rock, heavy, hard, etc. Eu am fost de mult obisnuita cu acest gen de muzica... si acum intrebarile tale...

de ce ascultati?....de ce va place?...ce simti cand asculti?....ce are atat de diferit fata de celelalte genuri de va place placere sa asculti?....ce fel de rock ascultati?

Ascult pentru ca imi place si este singurul de muzica care ma linisteste sau ma innebuneste, n-as suporta sa ascult cel putin de 5 ori pe zi rock <3. Simt cum ma fac una cu melodia si ma face sa ma gandesc la multe, rock-ul a avut intotdeauna un loc in sufletul meu xD. Pai unu' la mana, este cel mai diferit gen, doi la mana eu am crescut de mana cu rock-ul si in ultimul rand ma caracterizeaza cel mai bine^^. J-rock, hard, heavy, mai de toate. Ascult rock si in alte limbi, cum ar fi germana, rusa, italiana, exceptand engleza si japoneaza, care ascult cel mai mullt^^.

Multi oameni cred ca rock-ul este pentru nebuni [poate o fi, asta inseamna ca asa sunt si eu] da' chiar este neinteresant ptr. mine ce zic ei odata ce mie imi face o absoluta placere.
Ca trupe de (j)rock ascult: Korn, Green Day's, Limp Bizkit, Linkin Park, Cradle of Filth, My Valentine, The Gazette, SuG, An Cafe, L'arc~en~Ciel, UVERworld, etc. ... sunt numeroase^^'... am PC-ul plin de asa ceva.
Sus In jos
http://alinageo08.hi5.com
Candilay
Lool
Candilay


feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 30
Oras natal : Bucuresti
Stare de spirit : -_-'
Karma :
Rock? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock? Right_bar_bleue

Warn :
Rock? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 16/04/2009

Rock? Empty
MesajSubiect: Re: Rock?   Rock? Icon_minitimeJoi Apr 16, 2009 6:03 pm

Hmm..hai sa ma bag si eu pe aici <333

De ce ascultati?
Asta e o intrebare destul de complicata.Chiar nu stiu,ma face sa o simt,imi transmite o multime de lucruri,ma face sa ma simt diferita de restul lumii.Inainte ascultam,dar foarte rar,dar de cand am inceput clasa a9a,o colega mi-a accentuat aceste tendinte si am ajuns sa ascult numai rock <3.

De ce va place?
Dupa parerea mea e un gen realist.Canta despre chestiile reale si le arata parte urata,dar si pe cea frumoasa,dar intr-o maniera intunecata.

Ce simti cand asculti?
Chiar nu stiu sa explic sentimentul,e ceva unic,e ceva ce nu poate fi descris in cuvinte,doar simtit.

Ce are atat de diferit fata de celelalte genuri de va place placere sa asculti?
Genul in sine e diferit.Cand am nervi ma calmeaza,ma face sa imi vars nervii prin muzica,cand sunt melancolica mi-o prelungeste,dar ma face sa ma simt si mai bine in acelasi timp,mai exact..ma ajuta,ma relaxeaza O_O.
Ceea ce e diferit la acest gen e faptul ca versurile desi sunt incurcate,vorbesc despre chestii reale,chestii care sunt in viata de zi cu zi^^.

Ce fel de rock ascultati?

Hmm..cam tot ce se poate,dar cel mai mult ascult emocore O_O *e subgen al hardcore-ului care e subgen al rockului :|,cel putin asa am vazut eu...*.
Sus In jos
http://animefantasy.smfforfree2.com
...:::Blue~Queen:::...
Lool
...:::Blue~Queen:::...


Numarul mesajelor : 18
Varsta : 27
Oras natal : CeRuL
Stare de spirit : ...spirit?ink nu's moarta :))
Karma :
Rock? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock? Right_bar_bleue

Warn :
Rock? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Rock? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/02/2009

Rock? Empty
MesajSubiect: Re: Rock?   Rock? Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 9:08 am

De ce ascultati?
Pai ...pfff....pentru ca e ceva mai complex. Suna chiar bine , usor agresiv dar exista si melodii mai lente .Rock-ul exprima multe : depresie,furie ,eliberare sau uneori dragoste ( una mai ciudata ^^' )
De ce va place
Pur si simplu suna bine . Versurile sunt pline de semnificatie (cum am zis mai sus )...
Ce are atat de diferit fata de celelalte genuri de va place placere sa asculti?

Pai e agresiv si e ciudat .Multi oameni vad rokerii ca pe niste libertini agresivi si ciudati dar rokerii sunt chiar cei care recunosc placerile si nevoile vietii cand se lovesc de ele.
Rock-ul este chiar linistitor ( cel putin pentru o pesimista ca mine )...

Ce fel de rock ascultati?
Pfffff.....Fratilor m-ati prins.Nu stiu . nu stiu sa deosebesc sub-genurile insa stiu cand e rock si cand nu e rock ^^'
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rock? Empty
MesajSubiect: Re: Rock?   Rock? Icon_minitime

Sus In jos
 
Rock?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Last Night :: Fun :: Muzic/ Movies/ Books/ VIP's :: Music-
Mergi direct la: