The Last Night
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Favourite zampakuto
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:38 am Scris de honey06

» Fav arrancar
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:26 am Scris de honey06

» Top 3 personaje favorite
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:19 am Scris de honey06

» Hello.. here is me!
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:59 am Scris de honey06

» Parere despre Bleach
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:47 am Scris de honey06

» Parere
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:43 am Scris de honey06

» Amor si Spirit ( naruxhina, sasuxsaku)
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 3:29 pm Scris de nikolika

» My oracle
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeMar Feb 14, 2012 6:28 pm Scris de nikolika

» Cu cine se potriveste Yuuki?
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeLun Aug 08, 2011 7:02 am Scris de deeaanimegirl

» Hy-a kitty is here
Top 3 personaje favorite Icon_minitimeSam Iul 02, 2011 1:20 pm Scris de roxycamy

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 19, Vin Mar 29, 2024 1:53 am
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Regulament

 

 Top 3 personaje favorite

In jos 
+6
Pucca
Blacky
BlitzZMay
Pandora
SinQ
Lorette
10 participanți
AutorMesaj
Lorette
Sunshine
Lorette


Numarul mesajelor : 331
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeJoi Ian 29, 2009 9:10 am

La mine sunt asa:

1)L aka Ryuzaki - imi place la nebunie de el . Arata bine si e cel mai inteligent . Pacat ca moare , dar cazul Kira tot este rezolvat , L castigand prin Mello si Near

2)Yagami Light - si de el imi place foarte mult . E inteligent si foarte viclean cu toate astea i se descopera minciuna . El avea ganduri bune totusi la un moment dat incepe sa omoare oameni nevinovati si pe la sfrasit o ia cam razna..

3)Misa Amane - imi place de ea pentru ca arata bine si-mi place cum se imbraca . E tare draguta chiar si atunci cand e copilaroasa dar e cam naiva caci se tine dupa Light si el doar o foloseste
Sus In jos
https://the-last-night.forumgratuit.ro
SinQ
Sunshine
SinQ


feminin
Numarul mesajelor : 472
Varsta : 29
Oras natal : Planet Moon XD
Stare de spirit : Happy ! :D
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeJoi Feb 05, 2009 8:27 pm

1. Kira [Yagami Light] - Well, este personajul meu preferat XD, toate viziunile lui despre lume m-au lasat O.O... faptul ca vrea sa schimbe lumea and etc. ,are un comportament <3...
2. Misa Amane - O foloseam foarte des in RPG, si imi placea stilul ei...
3. Near - I love his hair <3


Ultima editare efectuata de catre SintaX_Dev in Sam Mar 21, 2009 10:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://alinageo08.hi5.com
Pandora
Heart bit
Pandora


feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 30
Oras natal : Summer Memories
Stare de spirit : Bored
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/02/2009

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 3:01 pm

Uhm 5.. nu 3 xD
1. Mello - Are o personalitate pe care o invidiez si are si minte buna. Imi place felul lui de a fi si obsesia lui pentru ciocolata *.*
2. L - este foarte inteligent si e un personaj foarte original. Stie ce trebuie sa faca si a murit intr-un mod ingrozitor *.*
3. Ryuk - the best shinigami ever O_O' il ador, e atat de amuzant n_n
4. Matt - this personaj rulz imi place personalitatea lui si felul in care se comporta n_n
5. Near - pentru ca e genial, dar totusi e ca si un copil mic >.<'' si parca e o copie a lui L x.x' dar oricum imi place xD
Sus In jos
http://ivory-irony.blogspot.com/
BlitzZMay
Chibi
BlitzZMay


feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 29
Oras natal : monde mystique
Stare de spirit : evil :3
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/02/2009

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 12:06 am

Well..let's see ^^

1.L - e unul dintre cele mai colorate personaje din animeuri...ii ador stilul!...arata bine, e obsedat dupa dulciuri si hey, cine ar fi crezut ca mai e si exagerat de inteligent!

2.Kira -in general imi plac personajele negative...are o gandire logica doar ca e cam mandru..la un moment dat avea impresia ca detine adevarul absolut..

3.Ryuk -din tot animeul, Ryuk a avut cel mai mult de castigat!A urmarit sadic scenele macabre si s'a amuzat teribil...tocmai de aceea il si ador!
Sus In jos
Blacky
Lool
Blacky


feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 29
Oras natal : Dunno o.o'
Stare de spirit : bored
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/02/2009

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 3:48 pm

1.Yagami Light=>pentru ca e cel mai dragutz din tot anime-ul[parerea mea..fara suparare:P ] e simpatik..ei poate putin cam maniak..dar totusi adorabil
2.Ryuk-el e shinigami-ul meu preferat ..cel mai mult imi place felul cum manaca atatea mere..
3.Mello-e simpatik..si cam maniak dupa *choclata*yami..totusi e pacat ca nu apare asa de mult in anime
Sus In jos
http://www.endless-waltz.do-goo.com
Pucca
Chibi
Pucca


feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 28
Oras natal : Marte...
Stare de spirit : nervi :)
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/03/2009

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeMar Mar 17, 2009 9:21 am

1.Light-A avut o idee excelenta(pacat ca nu a fost adevarat)...Era aproape sa-si implineasca visul pana a venit Near...Merita sa fie locul I^^
2.Ryuk-Mi-a placut si de el in special...A fost partea de amuzament din toata seria^^...As vrea si eu un Shinigami ca el XD...
3.L-Cu toate ca inca-l urasc este un personaj bun si mananca dulciuri(just like me)...Pacat ca nu tine cu kira,altfel l-as fi pus pe locu' I =))
Sus In jos
http://bleach-world.forumz.ro
dark_inside_like_a_demon
Black flower
dark_inside_like_a_demon


feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 30
Oras natal : in a shiting world
Stare de spirit : bored
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/02/2009

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeDum Mar 29, 2009 11:57 am

O_O...n-am raspuns la topicul cu Death Note...e clar ca Universul conspira impotriva mea...anyway, here's my top:

1 Light....e un geniu in adevaratul sens al cuvantului(la inceput il admiram pt perspicacitatea si inventivitatea sa).....desi este mai mic ca L, el a reusit sa-l ucida intr-un mod cu totul neasteptat...el e omul cu personalitatea dubla, dupa care pici in limba din prima......sunt perfect de acord cu conceptiile sale despre lume......este foarte jmecher si el, imprevizibil si siret(mai ales cand a luat bucatica aceea de hartie din Death note si l-a pus la ceas)

2 L...este un personaj iesit din comun, atat prin atitudine, comportament si obiceiuri(ador cum isi tine telefonul sau cum sta^^), cat si prin felul sau de a gandi.....este foarte jmecher si genial, pt ca il punea pe Light in niste situatii care pareau fara iesire...e un geniu, misterios, interesant, care mereu planuieste ceva pt al demasca pe Kira.....este extrem de kawaii si a riscat din start aratandu-se lui Light....mai pe scurt, I luv him....he's my obsesion, but I like Light more

3 Mello.....e baiat destept, mereu ambitios si cu speranta ca o data si o data il va intrece pe Near si va deveni pe deplin succesorul lui L....in cele din urma a colaborat putin cu Near si a avut curajul si taria de a se sacrifica.....asta am admirat la el cel mai mult cred...si de asta il consider cu mult superior lui Near......si sa nu mai spun ca arata pur si simplu bestial.....parul, ochii, ranjetul, felul in care conduce motocicleta...ador totul la el......si e super smexy cand mananca ciocolata

oricum, imi place Ryuk si Rem la fel de mult ca Light....si-mi mai place si Misa, chiar daca e naiva
Sus In jos
http://otaku-system.go-board.net
Etoile
Lool
Etoile


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 31
Oras natal : Ploiesti
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/03/2009

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeDum Mar 29, 2009 12:08 pm

pai...
1.L-Riuzaki = un geniu detectiv ...
2.Mello= e un ajutor a lui Near,e inebunit dupa cioko cum st si eu
3.Matt=La fel ca Mello ...
Sus In jos
.Reinoir
Lool
.Reinoir


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 30
Oras natal : Timisoara
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/03/2009

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeMar Mar 31, 2009 6:59 pm

Raito ( Light ) Yagami - Kira - Inca de cand am vazut Death Note, Raito ma impresionat intr-un mod deosebit, un copil silitor, elev de nota 10 si cu o logica stralucitoare si cu un spirit al dreptatii foarte dezvoltat care totusi il face sa o ia pe o cale gresita * dupa uni *. Aceasta personalitate fiind doar una dintre ele, cea de copil nevinovat, fiul inspectorului sef, care il ajuta sa il cunoasca pe L si tot o data sa il ajute in ancheta, fapt care se datoreaza si logicii lui stralucite, resind totusi sa inticipeze miscarile lui L si ghicind urmatoarele tactici. Dorinta eterna de a face lumea mai buna creeaza o noua personalitatea, ceea a lui Kira, care devine in cele din urma un criminal in serie, la inceput fiind considerat chiar un zeu, cei care nu ucideau si faceau rau admirandu-l foarte mult, deschizand site-uri, trimitand mesaje si alte lucrusi asemanatoare care ii scresteau reputatia din ce in ce mai mul. Aceaste doua personalitati total diferite se imbina intr-un mod foarte armonios * dupa parera mea * care creeaza o singura persoana, una care se dovedeste superioara lui L, invingandu-l in cele din urma, planul sau functionand. Desi dupa moarte lui L, Kira isi continua faurirea acestei lumi, da peste alte obstacole, M si N care inving in cele din urma. Simtul ridicat al dreptatii il face sa isi sacrifice propriul tata, lucrul acesta impresionadu-ma foarte mult chiar daca, urmand aceasta cale el isi sacrifica si propiul suflet, renuntand tot o data la sentimentele care le care fata de familie si prieteni, dorind doar sa castige lupta sa cu L, care bininteles o castiga in final. Imi place si modul de a actiona si de asemenea si micile scapari diabolice, sa zic asa, cand incepe sa rada malefic.^^ Dra faptul ca moare uci de Mello e putin absurd, stricand de asemenea si putin anime-ul.

L - Lawleit - Un personaj foarte dragut, cu un aer superior, si un bun detectiv. Aceeasi logica ca a lui Raito, si tot o data un bun anchetator il fac sa devina un personaj placut. Dorinta lui de a nu pierde lupta pe care o duca cu Raito * fiind convins 100% ca el e Kira * si tot o data ceea de al prinde pe faptas ( Kira ) ma impresionat mult de tot. Desi crescut intr-un orfelinat acesta devine primul detectiv al lumii. Stilul sau de a ridica lucrurile si modul sau de a se imbraca ciudat ii dau un aer misterios de nepatruns. Da si ii plac dulciurile cam mult.

Misa Amane - Al doilea Kira, asta mia placut cel mai mult la ea. Desi e cu capul in nori reuseste sa iasa din situatii destul de incurcate. De asemenea amestecul ei in ancheta este foarte important. De asemeanea imi place ca il iubeste pe Raito foarte mult si si-ar dar si viata pentru el chiar daca este si Kira, simtazindu-l foarte mult * Kira * pentru ca ia ucis pe criminalii ce i-au distrus viata partial. Aceasta se dovedeste un rol important in anime, fiind salvata o data de la moarte chiar de unul dintre shinigami care isi sacrifica propria viata pentru iubirea ce io poarta. De asemenea, Rem se sacrifica si el pentru ea, dovedind inca o data, amestecul ei important in anime.

Ryuk - Unul dintre personajele care da farmec acestui anime. Chiar daca la inceput nu dezvaluie toate subiectele lui Raito, ceea ce Rem ii spune Misei, e un personaj misterios iar faptul ca adora merele e haios, dovedindu-se ca ar face orice pwntru ele. De asemenea curajul sau de a sta pe pamant printre oameni e mare, si interesul care il da pentru ei e interesant, dar fiind in tot acest timp impartial si un simplu spectator al luptei lui Raito cu L. Faptul ca incearca sa il convinga pe Raito sa faca pactul cu shinigami dovedeste ca este profund interesat de el dar si de viata lui, lungindu-i-se cu jumatate din cea a lui Raito, mai cu seama, tine la sine, acesta fiind si scopul sau de la bun inceput dupa plictiseala. Ma mir ca l-am pus pe locul 4 dupa ce se intampla in final Y_Y. Dar e simpatic si amuzant pentru un shinigami.

Matsuda - Dar oare de ce l-am ales pe el? Imi e greu sa aleg ultimul personaj dar ramane Matsuda. Cum sa mai spus, e copil in sinea lui dar si un detectiv descurcaret. Imi place ca e si haios, in cele mai multe situatii si nu incalca oridinele primite de L, asta reiese in episodul in care se arunca de pe balcon, inscenandu-si propria moarte la oridinele lui L de al salva. Intra destul de des in incurcaturi, din cauza faptului ca doreste sa devina mai folositor in ancheta. Iar alintul care il spune Misei e chiar dragut. Fiind si acesta un personaj impresionant si cu un rol destul de important in anime, fiindca ajuta la ancheta, intr-un fel sau altul.

5 3 scris de je, si copy paste din word. Bwhahhaha!
Sus In jos
Sayu
Heart bit
Sayu


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 31
Oras natal : Ploiesti
Stare de spirit : crazy
Karma :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Warn :
Top 3 personaje favorite Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 3 personaje favorite Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/05/2009

Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitimeLun Mai 11, 2009 8:39 am

- Kira/Light - personajul asta m-a uimit pas cu pas de-a lungul anime-ului si chiar daca fusese descoperit el tot incerca sa gaseasca o cale de scapare chiar daca nu mai avea .

- L/Ryuzaki - doamne , cat am putut sa tip cand Light l-a omorat , imi placea la nebunie si eu tineam cu el (baka Light)

-Cred ca o voi alege pe Misa - mereu vesela si zapacita , ar face orice sacrificiu pentru Light . Chiar daca este ea mai prostuta , mie tot imi place .
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Continut sponsorizat





Top 3 personaje favorite Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje favorite   Top 3 personaje favorite Icon_minitime

Sus In jos
 
Top 3 personaje favorite
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Top 3 personaje favorite
» Top 5 personaje ^^
» Top 3 personaje preferate
» Personaje preferate
» Favorite Shinigami

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Last Night :: Anime & Manga :: Anime List :: Death Note-
Mergi direct la: