The Last Night
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Favourite zampakuto
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:38 am Scris de honey06

» Fav arrancar
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:26 am Scris de honey06

» Top 3 personaje favorite
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:19 am Scris de honey06

» Hello.. here is me!
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:59 am Scris de honey06

» Parere despre Bleach
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:47 am Scris de honey06

» Parere
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:43 am Scris de honey06

» Amor si Spirit ( naruxhina, sasuxsaku)
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 3:29 pm Scris de nikolika

» My oracle
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeMar Feb 14, 2012 6:28 pm Scris de nikolika

» Cu cine se potriveste Yuuki?
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeLun Aug 08, 2011 7:02 am Scris de deeaanimegirl

» Hy-a kitty is here
Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeSam Iul 02, 2011 1:20 pm Scris de roxycamy

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 19, Vin Mar 29, 2024 1:53 am
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Regulament

 

 Inuyasha-parere despre personaj

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Lorette
Sunshine
Lorette


Numarul mesajelor : 331
Karma :
Inuyasha-parere despre personaj Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Inuyasha-parere despre personaj Right_bar_bleue

Warn :
Inuyasha-parere despre personaj Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Inuyasha-parere despre personaj Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeJoi Ian 29, 2009 9:40 am

InuYasha este un hanyō (semi-demon), născut din dragostea unui inu-yōkai ( demon-câine) şi o muritoare. El stăpâneşte Tessaiga, o sabie supranaturală făcută din unul din colţii tatălui său decedat. Când este mânuită convenabil, sabia poate distruge o sută de demoni dintr-o singură lovitură. InuYasha se poate recupera rapid din rănirile care ar fi fatale unui om, datorită moştenirii sale demonice. În timpul primei nopţi din fiecare lună(lună nouă), se schimbă într-un om normal cu păr negru, ochi căprui şi îşi pierde puterile demonice. InuYasha a fost ţintuit de Goshinboku de către săgeata lui Kikyo pentru 50 de ani, până când Kagome îl eliberează. freed him.
Eu cred ca e un presonaj bine ales pentru acest anime!
Mi se pare dargut si amuzant . E puternic si nu se da niciodata batut . Tine mult la Kagome chiar daca nu prea o arata
Sus In jos
https://the-last-night.forumgratuit.ro
SinQ
Sunshine
SinQ


feminin
Numarul mesajelor : 472
Varsta : 29
Oras natal : Planet Moon XD
Stare de spirit : Happy ! :D
Karma :
Inuyasha-parere despre personaj Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Inuyasha-parere despre personaj Right_bar_bleue

Warn :
Inuyasha-parere despre personaj Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Inuyasha-parere despre personaj Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Re: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 6:20 pm

InuYasha mi se pare cel mai amuzant personaj. Imi place cum este desenat, iubesc urechiusile lui <3, imbracamintea lui prima data mi s-a parut ciudata, nu stiu de ce, dar deabea la al patrulea am inteles ca ala era un kimono :)):... are o inima buna si isi iubeste si apara prietenii mereu, tine la Kagome ca si iubita, are o inima mare si lupta super-bine. Inu a suferit mult... in primul rand tradarea si pierderea lui Kykiou, prima lui iubita, iar in al doilea rand probleme cauzate de Naraku [<3].
Sus In jos
http://alinageo08.hi5.com
moonlight
Lool
moonlight


Numarul mesajelor : 9
Varsta : 29
Oras natal : Slatina ._.
Karma :
Inuyasha-parere despre personaj Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Inuyasha-parere despre personaj Right_bar_bleue

Warn :
Inuyasha-parere despre personaj Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Inuyasha-parere despre personaj Right_bar_bleue

Data de inscriere : 17/02/2009

Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Re: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitimeMier Feb 18, 2009 8:23 pm

InuYasha este un bleg puternic ,amuzant, dragut, incantator, inteligent, stie sa iasa cu bine din aproape orice situatie, si spre deosebire de altii care cauta Shikon No Tama, el chiar vrea sa devina om. Uneori e atat de naiv incat nu ai cum sa nu-l iubesti, si ar mai fi fost actiunea animeului si triunghiul amoros Kikyo-Inuyasha-Kagome daca el ar fi lipsit oo' ?
Pe langa asta, imi plac mult si puterile lui ( desi nu pea le mai tin minte o.o' ..lamele alea din unghii si altele ), chiar daca sabia nu mi se pare cine stie ce oo'
Deci, in doua cuvinte: il.. ador :8->: !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inuyasha-parere despre personaj Empty
MesajSubiect: Re: Inuyasha-parere despre personaj   Inuyasha-parere despre personaj Icon_minitime

Sus In jos
 
Inuyasha-parere despre personaj
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personaj favorit
» Parere despre Bleach
» Spiral: Parere despre anime
» Hell girl-parere despre anime
» Inuyasha vs. Yu Yu Hakusho

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Last Night :: Anime & Manga :: Anime List :: Inuyasha-
Mergi direct la: