The Last Night
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Favourite zampakuto
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:38 am Scris de honey06

» Fav arrancar
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:26 am Scris de honey06

» Top 3 personaje favorite
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:19 am Scris de honey06

» Hello.. here is me!
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:59 am Scris de honey06

» Parere despre Bleach
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:47 am Scris de honey06

» Parere
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:43 am Scris de honey06

» Amor si Spirit ( naruxhina, sasuxsaku)
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 3:29 pm Scris de nikolika

» My oracle
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeMar Feb 14, 2012 6:28 pm Scris de nikolika

» Cu cine se potriveste Yuuki?
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeLun Aug 08, 2011 7:02 am Scris de deeaanimegirl

» Hy-a kitty is here
Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeSam Iul 02, 2011 1:20 pm Scris de roxycamy

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 19, Vin Mar 29, 2024 1:53 am
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Regulament

 

 Hell girl-parere despre anime

In jos 
+2
SinQ
Lorette
6 participanți
AutorMesaj
Lorette
Sunshine
Lorette


Numarul mesajelor : 331
Karma :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Warn :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Hell girl-parere despre anime Empty
MesajSubiect: Hell girl-parere despre anime   Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeJoi Ian 29, 2009 9:56 am

Cum vi se pare animeul ?
Mie una imi place foarte mult
Povestea e foarte interesanta si chiar originala !
Grafica si coloana sonora sunt perfecte iar personajele tare dragute !
Imi plac toate episoadele , mai ales primu' , acela a fost episodul meu favorit :X:
Hell Girl e un anime de nota 10+++
Sus In jos
https://the-last-night.forumgratuit.ro
SinQ
Sunshine
SinQ


feminin
Numarul mesajelor : 472
Varsta : 29
Oras natal : Planet Moon XD
Stare de spirit : Happy ! :D
Karma :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Warn :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Hell girl-parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Hell girl-parere despre anime   Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeJoi Feb 05, 2009 8:51 pm

Interesant anime, chiar foarte original dupa parerea mea. Imi place ca are drama, ceea ce face anime-ul foarte palpitant. Povestea e sadica, iar personajele au fiecare trecutul lor sumbru. E un anime bine realizat, mi-a facut placere sa ma uit la el, iar ptr. cei care nu l-au vazut vi l-as recomanda cu mare placere^^.
Sus In jos
http://alinageo08.hi5.com
BlitzZMay
Chibi
BlitzZMay


feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 29
Oras natal : monde mystique
Stare de spirit : evil :3
Karma :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Warn :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/02/2009

Hell girl-parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Hell girl-parere despre anime   Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 11:35 pm

Hell girl e un anime ce a fost foarte apreciat in Japonia, a avut un succes chiar fenomenal pot spune.Cred ca nu e foum in care sa nu se discute de anime, e foarte reusit, nota zece pentru grafica, personaje, poveste, pentru absolut tot.
Imi place mult ideea...existenta unui site unde te poti razbuna..plus ca e misto ca pe la sfarsitul fiecarui episod puneau ca totul e pura coincidenta iar unii se apucau sa caute desi e clar ca e fictiune xD
Sus In jos
Pandora
Heart bit
Pandora


feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 30
Oras natal : Summer Memories
Stare de spirit : Bored
Karma :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Warn :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/02/2009

Hell girl-parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Hell girl-parere despre anime   Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 3:08 pm

Ador anime-ul acesta, e unul din preferatele mele. Ador grafica si cum sunt facute personajele si abilitatile lor, imi place si ideea, doar ca nu cred ca exista asa ceva e doar fantezie.
Mi-au placut toate episoadele, cele din prima serie nu prea au legatura intre ele, mai ales l-a inceput. Iar ultimul episod din seria Futakumori e grozav, cum a fost uciasa Ai, e atat de trist, dar totusi un episod bun. Ador coloana sonora.
Prea multi ador lol o_o
Sus In jos
http://ivory-irony.blogspot.com/
dark_inside_like_a_demon
Black flower
dark_inside_like_a_demon


feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 30
Oras natal : in a shiting world
Stare de spirit : bored
Karma :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Warn :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/02/2009

Hell girl-parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Hell girl-parere despre anime   Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 8:25 pm

animeul e unul deosebit prin idee....cine zice ca a plagiat animeul Death Note, n-are dreptate.....grafica este superba, majoritatea personajelor fiind desenate frumos, mai ales Ai....are ochii superbi.....coloana sonora este reusita, ideea originala....actiunea in primul sezon putin plictisitoare, deoarece stiam ca la sfarsit fiecarui episod persoana care suferea desfacea firul, iar Ai isi repeta discursul acela plicticos...daca facea cateva replici pentru fiecare caz in parte mai mergea......dar asa a devenit oarecum boring....asta n-am observat decat de curand, cand ma uitam la al treilea sezon din Jigoku Shoujo.....personajele sunt destul de complexe, dar totusi unele sunt prea plangacioase...uneori devine patetica situatia...dar a existat un episod in care stiu ca am plans fara sa ma mai opresc...


partea cea mai tragico-comica la acest anime is o parte din episoadele din seria intai(acum sincer si din seria a treia), cand mureau oameni pe degeaba.....e o chestia care arata ca oameni doresc razbunare din prostie, gresind uneori persona pe care ar trebui sa se razbune...


animeul are si o tenta psihologica, iar asta imi place....la urma urmei, cand vrei sa te razbuni pe cineva, incalci o lege a Domnului(iar daca mai doresti sa si moara...)

pe o scara de la 0-10 i-as da 7....avand in vedere calitatea si comparand si cu alte anime-uri
Sus In jos
http://otaku-system.go-board.net
Hakufu
Black flower
Hakufu


feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Oras natal : NuSh
Karma :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Warn :
Hell girl-parere despre anime Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hell girl-parere despre anime Right_bar_bleue

Data de inscriere : 31/03/2009

Hell girl-parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Hell girl-parere despre anime   Hell girl-parere despre anime Icon_minitimeMar Mar 31, 2009 11:09 am

Mie imi place anim-ul desi nu l-am vizonat bine o grafica foarte buna si scenariu e bun de tot
Protagonistii te face sa nu-ti ei ochii de la ecran si pe serie ce trece mai mult afli si vrei mai mult si mai mutl.Imi place ca e horror imreuna cu drama in unele cazuri un pic de comedie intre ajutoarele ei ca anime imi place mult!!!!
Sus In jos
http://anzel.ogamewar.com/
Continut sponsorizat





Hell girl-parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Hell girl-parere despre anime   Hell girl-parere despre anime Icon_minitime

Sus In jos
 
Hell girl-parere despre anime
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Spiral: Parere despre anime
» Hell girl: Buna sau rea?
» Ati suporta sa fiti hell girl?
» Parere despre Bleach
» Lumiere-parere despre personaj

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Last Night :: Anime & Manga :: Anime List :: Jigoku Shoujo-
Mergi direct la: