The Last Night
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Favourite zampakuto
Top 5 anime preferate Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:38 am Scris de honey06

» Fav arrancar
Top 5 anime preferate Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:26 am Scris de honey06

» Top 3 personaje favorite
Top 5 anime preferate Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:19 am Scris de honey06

» Hello.. here is me!
Top 5 anime preferate Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:59 am Scris de honey06

» Parere despre Bleach
Top 5 anime preferate Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:47 am Scris de honey06

» Parere
Top 5 anime preferate Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 8:43 am Scris de honey06

» Amor si Spirit ( naruxhina, sasuxsaku)
Top 5 anime preferate Icon_minitimeMier Feb 15, 2012 3:29 pm Scris de nikolika

» My oracle
Top 5 anime preferate Icon_minitimeMar Feb 14, 2012 6:28 pm Scris de nikolika

» Cu cine se potriveste Yuuki?
Top 5 anime preferate Icon_minitimeLun Aug 08, 2011 7:02 am Scris de deeaanimegirl

» Hy-a kitty is here
Top 5 anime preferate Icon_minitimeSam Iul 02, 2011 1:20 pm Scris de roxycamy

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 19, Vin Mar 29, 2024 1:53 am
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Regulament

 

 Top 5 anime preferate

In jos 
+4
Lorette
Chappy
SinQ
Lina Inverse
8 participanți
AutorMesaj
Lina Inverse
Black flower
Lina Inverse


feminin
Numarul mesajelor : 155
Varsta : 31
Oras natal : Balamucul Bucuresti
Stare de spirit : contactati spitalu 9
Karma :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Warn :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/02/2009

Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 3:33 pm

Stiu ca va plac zeci de anime, dar spuneti 5 care va plac cel mai mult.

Incepe je (of, franceza...ma prosti foamea ce vreti?)

1. Slayers- dintre toate anime-urile pe care le-m vazut, asta are chair de toate. Aventura e, love e (finalu seriei next), comedie prea multa, drama...e si de-aia cand apare Rezo in special, horror (finalul primei serii), sf..in Slayers Light Magic, hentai, doujini, yaoi si altele de genu asta....mdea...si de-asta prin manga....(inceputurile sunt frumoase ca de obicei da coltu careva, da restu.,..pot spune ca o porcarie). Povestea e foarte interesanta, pana si la cele mai tragice ep. razi cu lacrimi, iar ultima serie are o grafica superba

2. Inuyasha- ca si Slayers. Are o actiune medievala, magie, demoni, comedie...(ah, ce-mi palce de puricele ala mic :=)): )

3. Ginga Densetsu Weed- un anime foarte trist. Nu e niciun episod la care sa poti zambi macar. Oamenii apar rareori, personajele fiind o haita de caini. Sunt o multime de faze tragice, incepand chiar din primul ep. cand moare mama lui Weed, Sakura (ce nume din Naruto au cainii astia...mai e si-un Sasuke, prietenul lui GB)

4. El Hazard- gen Slayers, razi de mori. Foarte interesant, desi cam putine tragedii, are uneori si niste faze cam...jenante. De exemplu, o fata, Alielle, are niste inclinatii...dubioase (e indragostita de Shayla, preoteasa focului, care-i fata)

5. Lost Universe- Slayers in viitor, cu alte cuvinte. Avand acelasi autor, Hajime Kanzaka, aceste doua anime-uri se aseamana foarte mult. In locul Linei apare Mille, in locul lui Gourry cane, al lui Sylphiel Canal. In afara de asta, au multe in comun: Spada Luminii, Lordul Cosmarurilor, Volphied, simboluri magice etc.
Sus In jos
http://www.magicnight.co.nr
SinQ
Sunshine
SinQ


feminin
Numarul mesajelor : 472
Varsta : 29
Oras natal : Planet Moon XD
Stare de spirit : Happy ! :D
Karma :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Warn :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 5:42 pm

Well... :

1. Gravitation - Un anime superb si yaoi <3, ya, I'm sa yaoi fan girl :3... poveste este superba, de fiecare data cu complicatii. Coloana sonora este buna, iar grafica excelenta. Cel mai frumos desenat si conturat este Yuki Eiri, durul anime-ului. Anime-ul nu are multe episoade... ultimul episod a fost foarte obisnuit, chiar nu-mi dadusem seama ca se terminase anime-ul O.O. Anime-ul ma acaparat din primul episod. Eu ii ofer nota 10 cu felicitari, este cel mai bun anime yaoi pe care l-am vazut. Anime-ul nu are scene prea vulgare... tin minte cand m-am uitat prima data la el, acum 3 veri cu vara-mea, cand l-am vazut Shu si Yuki sarutandu-se in lift, am ramas O.O, eu care credeam ca Shu e fata ><'... anyway, is the best of the best!

2. Vampire Knight - Pai, anime-ul are ca baza vampirii, ceea ce mi-a placut cel mai mult <3. Sonora este excelenta, iubesc end-ul "Still Doll". Grafica imi place la nebunie, personajele au o forma buna. Povestea este interesanta, cel mai mult imi place drama din ea. Un anime superb, cred ca o sa ma apuc sa citesc manga O.O...

3. Inukami - Etto, un anime mai copilaros dupa parerea mea, dar imi place. Povestea nu am mai intalnit-o altundeva, deci originala, si interesanta. Grafica este chiar excelenta, coloana sonora... hmm... nu stiu, nu am fost atenta la op-urile si end-urile anime-ului O.O.

4. Death Note - Un anime plin de logica. Pot zice ca este primul anime politist care imi place. Povestea este originala, coloana sonora bestiala @__@, iubesc melodiile acelea nebune, grafica buna, cel mai frumos fiind desenata Misa^^. Principalul motiv pentru care ma atras anime-ul este ca are multa drama. In al doilea rand, un adolescent ii tine in frau pe toti politistii si pe L., mi se pare O.o... + ca are un curaj mare. Urasc sfarsitul T.T.

5. InuYasha - Ei bine, mi-a placut mult si acesta. Coloana sonora imi place nespus de mult, mai ales end-urile, grafica excelenta O.O... iar povestea incalcita si complexa. Imi plac fazele haioase dintre Kagome/ InuYasha si Miroku/ Sango/ celelalte femei :]]. Merita toate laudele mele^^.


Ultima editare efectuata de catre SinQ in Lun Iul 20, 2009 6:10 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
http://alinageo08.hi5.com
Chappy
Mod-Sunshine
Chappy


feminin
Numarul mesajelor : 105
Varsta : 31
Karma :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Warn :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/02/2009

Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 9:47 am

1.Bleach-desi unele fillere sunt boring are o poveste reusita si coloana sonora foarte buna,grafica la fel si eu sincer mas uita toata ziua la el,imi place acum sa il vad de la inceput pe animax xD,iar acum noul filler e super[gawd ce fata avea urahara mai demult]
2.Clannad-drama,comedie,romance,le are pe toate.e o poveste foarte frumoasa cu personaje grozave cu probleme dar si cu momente de bucurie.i`m sorry for tomoya si nagisa T_T,ma intreb ce se mai intampla in urmatoarele episoade din after story >.>
3.jigoku shoujo-desi in prima serie pe la jumatate nu se intampla nimic nou,aceeasi poveste,"eu intru pe site,te trimit in iad" e un anime bun,iar urmatoarele doua serii compenseaza orice greseala sar fi facut in prima.mi`a placut faptul ca in a2a serie a aratat si trecutul celor 3 xD [nu ma asteptam la trecutul lui ren sa fie asa@.@]
4.d. gray man-e super animeul dar mi`as dori mai mult din el,chiar vreau sa ma apuc de manga desi nici la ea momentan nu am auzit noutati.are o grafica buna si personajele sunt foarte bine conturate,e o poveste interesanta de urmarit.my fav is lavi of course[ah cata bataie poate sa`ti ia de la bookman :=)): ]
5.yu gi oh!gx-e si usor de urmarit si amuzant.nu lam vazut niciodata de la cap la coada dar ma ocup si de asta acum.this anime never gets old or annoying,indiferent de cate ori vezi un episod:X [iar anul 3 se anunta super :X,jesse rullz :rock: ]
Sus In jos
Lorette
Sunshine
Lorette


Numarul mesajelor : 331
Karma :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Warn :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/12/2008

Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 12:32 pm

1.Kaleido Star - a fost primul anime vazut de mine pe A+ , in prezent Animax . M-a impresionat foarte mult acest anime . Lasand la o parte grafica si coloana sonora care sunt foarte bune , dupa parerea mea , Kaleido Star este grozav ! Comedie are , drama si sunt multe parti in anime care te fac sa fi vesel atunci cand esti trist . Povestea este cat se poate de originala iar personajele..grozave O.O' . Kaleido Star chiar iti da o lectie de viata . Pentru mine acest anime e perfect !

2.Bleach - un anime foarte interesant . Nu am vazut chiar toate episoadele , dar din ce am vizionat pana acum pot sa zic ca-mi place mult . Coloana sonora este buna si grafica la fel . Personajele sunt bine conturate . Povestea mi s-a parut chiar interesanta . ANimeul are comedie cat cuprinde , drama si acctiune .Imi place ca luptele nu sunt lungi si plictisitoare ca in alte animeuri

3.Full Metal Alchimist - este prea tare acest anime ! Pur si simplu il ador , pentru mine e perfect . Grafica mi se pare buan si coloana sonora si mai si . Personajele sunt dragute , dar cel mai mult imi place de Edward . Povestea chiar mi s-a parut interesanta . Animeul are destula comedie si acctiune.

4.Elfen Lied - ador animeu asta . Pacat ca are cam putine episoade...Anyway , imi place ca e horror . Grafica si coloana sonora sunt bune . Openingul este in spaniola (parca..) si imi place mult . Povestea mi s-a parut destul de interesanta . Desi e un anime horror mai are si unele parti comice [exemplu: cand Nyu face pe ea :)) ]

5.Death Note - un anime grozav ! O.O' Mi se pare chiar perfect . Grafica si coloana sonora sunt foarte bune iar personajele bine conturate . Well , povestea mi se pare foarte originala . Death Note e un anime chiar de nota 10 + .
Sus In jos
https://the-last-night.forumgratuit.ro
dark_inside_like_a_demon
Black flower
dark_inside_like_a_demon


feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 30
Oras natal : in a shiting world
Stare de spirit : bored
Karma :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Warn :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/02/2009

Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitimeSam Feb 28, 2009 6:45 pm

1Claymore......povestea, personajele, idea, Op si End m-au fermecat….plus ca e bloody:X..il ador pur si simplu....si am ramas impresionata de felul cum se comporta Irene si Ophelia...pur si simplu extraordinar..iar de grafica nu am ce sa zic pt ca m-o cucerit definitiv......

2 Naruto....coloana sonora este impresionanta....povestea, ideea, personajele foarte complexe, original desenate si foarte interesante....grafica excelenta....singurul lucru ce nu-mi place sunt episoadele de umplutura...singurul ce-l agreez inca este cel in care Naru, Sasu si Saku incearca sa afle ce-i sub masca lui Kakashi...demential sfarsitul:))

3 Loveless este un yaoi grozav, fermecator, cu o poveste destul de profunda si cu un Op. si End. superb...grafica e buna, iar ideea destul de originala......in ansamblu, animeul este frumos realizat

4Elfen Lied......are echii? da!!...are violenta si sange?...da!!....are personaje kawaii si pe Lucy/Nyu ca protagonista?...da!!....atunci imi place animeul..plus ca povestea e foarte reusita, iar ideea e originala si captivanta....mi-a placut la nebunie acest anime

5 Lovely Complex este un anime super funny, de te apuca durerea de burta daca-l vezi…si destul de romantic pe alocuri…idea e originala….iar coloana sonora e pur si simplu lovely...ador felul personajelor de-a fi....m-am indragostit de ele de-a binelea..mai ales de Nobu-chan, Nakao, Otani si Kohori-kun
Sus In jos
http://otaku-system.go-board.net
ItzsyBitzsy
Heart bit
ItzsyBitzsy


Numarul mesajelor : 36
Varsta : 28
Oras natal : ShitzyWorld^^
Karma :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Warn :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 15/03/2009

Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 11:36 pm

1. FMP
2. Shakugan no Shana
3. Slayers
4. Naruto
5. Bleach desi nu l-am vazut pe tot
Sus In jos
Sayu
Heart bit
Sayu


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 31
Oras natal : Ploiesti
Stare de spirit : crazy
Karma :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Warn :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/05/2009

Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitimeLun Mai 11, 2009 8:20 am

1.Full Metal Panic - Are de toate anime-ul acesta : comedie , romance si actiune . Este foarte tare , mai ales momentele in care Kaname il bate pe Sousuke , acelea sunt cruciale .

2. Special A - Un anime romance comedy , superb , reprezentand lupta dintre Hikari si Kei (ce consta in provocari) , desi Kei o place pe Hikari inca de la inceput . Ei i ia cam mult sa realizeze asta , dar pana la urma raman impreuna . (i love happy endings )

3. Kaleido Star - un anime pur si simplu superb intr-adevar . Cel putin mie mi-a placut foarte mult si a fost si printre primele mele anime-uri . Nu stiu , hotatararea aceea a Sorei ...pur si simplu pot spune ca mi-a dat o lectie importanta acest anime : sa nu renunt la visele mele , daca inca le pot indeplini .

4. Death Note - Doamne , cat de mult mi-a placut anime-ul asta . Cu cata curiozitate urmaream fiecare episod , asta imi amintesc foarte bine . Mi-a placut cum Kira/Light reusea sa-i pacaleasca de fiecare data pe toti . Si faza in care acesta isi pune un televizor mic in punga cu cipsuri....mey , pur si simplu genial . Mi-a placut mult anime-ul asta .

5. Ouran High School Host Club - doamne , anime-ul asta te face sa razi in orice situatie . Personaje comice , rareori serioase .... grafica nu este ea grozava , dar anime-ul este foarte reusit .
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
SweetSugar
Lool
SweetSugar


feminin
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 25
Oras natal : New Bucharest >:)
Stare de spirit : Madness is Contagious!! MWHAHAHA!!!
Karma :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Warn :
Top 5 anime preferate Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime preferate Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/04/2011

Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitimeSam Apr 30, 2011 9:58 pm

1.Soul Eater -E superrr:x are aproape de toate : actiune (lupte sooper), comedy (la toate ep rad dar la unele nu ma pot opri din ras), romance ( nu prea dar e ceva) etc.
Ideea e super..Cu oameni care se transforma in arme si maestrii lor care se lupta pentru oua "Kishin"....love it:x

2.K-ON- Funny...multa muzika :x ce se zik:x il ador

3.Hell Girl - E un horror ff tare , dar nu ma sperie, ma face sa rad XD pacat ca la sfarsit Ai moare:(

4.Ouragan High School Host Club - OMG sooo funny:))):))):))) rad la fiecare ep:))

5.Slayers - Si asta'i verryy funny:)) Cu multa aventura si comedie:x Lina face cea mai multa comedie aici in anime:x:))
Sus In jos
https://www.facebook.com/Lisa.Maria.Stefan
Continut sponsorizat





Top 5 anime preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime preferate   Top 5 anime preferate Icon_minitime

Sus In jos
 
Top 5 anime preferate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Top 5 personaje anime preferate
» Personaje preferate
» Cum ati aflat de anime-uri?
» Top 3 personaje preferate
» Info about anime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Last Night :: Anime & Manga :: Anime in general-
Mergi direct la: